10. = domácí zápas s BK STRAKONICE

23.12.2021

Bez výhry zakončí v novém ligovém ročníku rok 2021 basketbalistky Strakonic. Neuspěly ani v desátém ligovém zápase, když v duelu desátého kola po boji podlehly na palubovce Slovanky 66:70. Středočešky se tak s bilancí 5 výher a 6 porážek udržují na šesté příčce a s dosavadním průběhem soutěže musí být spokojené. V úvodní čtvrtině se Strakonice slušně držely, několikrát vedly, a ještě po šesti minutách měly nejtěsnější náskok, závěr první desetiminutovky byl ale ve znamení náporu domácích hráček, které uzavřely čtvrtinu sérií 13:4 a utekly do mírného náskoku. Ten se nakonec vystoupal ve druhé čtvrtině na rozdíl deseti a v té třetí dokonce jedenácti bodů a vypadalo to na klidný závěr. Slovanka však poslední čtvrtinu úplně nezvládla, Strakonice zabojovaly, bod po bodu stahovaly náskok soupeřek, a nakonec se dostaly po koši Luisy Vydrové dvě minuty před koncem na rozdíl jediného bodu. Na druhé straně ale odpověděla dvěma šestkami Eliška Hálová a po dalším snížení Strakonic stanovila konečné skóre trestným hodem zkušená Denisa Harapesová. Vydrová byla s 23 body nejlepší střelkyní zápasu, navíc přidala i 13 doskoků. Na osmnáct bodů se dostala její spoluhráčka Anna Rosecká, ale ani to nestačilo. Vítězky vedla s 18 body Kateřina Zeithammerová, na sedmnáct bodů a deset doskoků se dostala Eliška Hálová.